x تبلیغات
دنیای فناوری | Tiny Tech

داستان جغد پیر و ملکه برفی

 ۱- داستان پسرک و گوسفند

یک بار پسری بود که از تماشای گوسفندان روستایی که در دامنه تپه چرا می چریدند خسته شد. او برای سرگرمی خود آواز خواند: «گرگ! گرگ! گرگ در تعقیب گوسفندان است

 

وقتی اهالی روستا صدای گریه را شنیدند، دوان دوان از تپه بالا آمدند تا گرگ را دور کنند. اما وقتی رسیدند، گرگی ندیدند. پسر با دیدن چهره های خشمگین آنها سرگرم شد.

 

روستاییان هشدار دادند: «گرگ فریاد نزن، پسر، وقتی گرگ نیستآنها با عصبانیت از تپه برگشتند.

 

بعداً پسر چوپان بار دیگر فریاد زد: «گرگ! گرگ! گرگ در تعقیب گوسفندان استبرای سرگرمی، او نگاه کرد که روستاییان با دویدن از تپه بالا آمدند تا گرگ را بترسانند.

 

چون دیدند گرگی وجود ندارد، با قاطعیت گفتند: «فریاد ترسیده خود را برای زمانی که واقعاً گرگ وجود دارد، حفظ کنید! وقتی گرگ نیست، «گرگ» گریه نکناما پسر به سخنان آنها پوزخند زد در حالی که آنها یک بار دیگر با غر زدن از تپه راه می رفتند.

 

بعداً، پسر یک گرگ واقعی را دید که دزدکی دور گله او می چرخد. مضطرب روی پاهایش پرید و با صدای بلندی که می توانست فریاد زد: «گرگ! گرگاما روستاییان فکر کردند که او دوباره آنها را فریب می دهد و به همین دلیل برای کمک نیامدند.

 

هنگام غروب، روستاییان به دنبال پسری رفتند که با گوسفندانشان برنگشته بود. وقتی از تپه بالا رفتند او را در حال گریه یافتند.

 

«اینجا واقعاً یک گرگ بود! گله رفت! من فریاد زدم: "گرگ!" اما تو نیامدیاو ناله کرد.

 

پیرمردی برای دلداری پسر رفت. در حالی که بازویش را دور او می گرفت، گفت: «هیچکس دروغگو را باور نمی کند، حتی اگر راست می گوید

 

۲- داستان روباه و انگور

او بالا و پایین را جستجو کرد، اما چیزی پیدا نکرد که بتواند بخورد.

 

سرانجام در حالی که شکمش می لرزید، به طور تصادفی به دیوار یک کشاورز برخورد کرد. در بالای دیوار، او بزرگترین و آبدارترین انگوری را که تا به حال دیده بود دید. آنها رنگ پررنگ و ارغوانی داشتند و به روباه می گفتند که آماده خوردن هستند.

 

روباه برای رسیدن به انگور مجبور شد در هوا بپرد. همانطور که می پرید، دهانش را باز کرد تا انگورها را بگیرد، اما از دست رفت. روباه دوباره تلاش کرد اما باز هم از دست داد.

 

او یک توپ راگبی اصل خرید چند بار دیگر تلاش کرد اما همچنان شکست می خورد.

 

بالاخره روباه تصمیم گرفت که وقت تسلیم شدن و رفتن به خانه است. در حالی که او دور می شد، زمزمه کرد: "مطمئنم که انگور ترش بود."

۳- داستان رز مغرور

تنها شکایت او رشد در کنار یک کاکتوس زشت بود.

 

هر روز رز زیبا به قیافه‌اش به کاکتوس توهین و تمسخر می‌کرد، در حالی که کاکتوس ساکت می‌ماند. همه گیاهان دیگر در نزدیکی سعی کردند رز را حس کنند، اما او بیش از حد تحت تأثیر قیافه‌های خودش بود.

 

یک تابستان سوزان، صحرا خشک شد و آبی برای گیاهان باقی نماند. گل رز به سرعت شروع به پژمرده شدن کرد. گلبرگ های زیبایش خشک شد و رنگ شاداب خود را از دست داد.

 

به کاکتوس نگاه کرد، گنجشکی را دید که منقار خود را در کاکتوس فرو کرده تا کمی آب بنوشد. رز با اینکه شرمنده بود از کاکتوس پرسید که آیا می تواند کمی آب بخورد؟ کاکتوس مهربان به راحتی موافقت کرد و به هر دوی آنها در تابستان سخت، به عنوان دوست، کمک کرد.

 

 

 

 

۴- خدمتکار شیر و سطل او

یک روز، مولی شیر دوش سطل هایش را پر از شیر کرده بود. کار او دوشیدن گاوها بود و سپس شیر را برای فروش به بازار می آورد. مولی دوست داشت به این فکر کند که پولش را برای چه چیزی خرج کند.

 

در حالی که سطل ها را با شیر پر می کرد و به بازار می رفت و بازی نبرد روکوگان خریدند ، دوباره به همه چیزهایی که می خواست بخرد فکر کرد. وقتی در جاده راه می رفت، به فکر خرید یک کیک و یک سبد پر از توت فرنگی تازه افتاد.

 

کمی جلوتر از جاده، مرغی را دید. او فکر کرد: «با پولی که از امروز می‌گیرم، می‌خواهم از خودم یک مرغ بخرم. آن مرغ تخم می گذارد، آن وقت من می توانم شیر و تخم مرغ بفروشم و پول بیشتری بگیرم

 

او ادامه داد: "با پول بیشتر، می توانم یک لباس شیک بخرم و همه شیرفروشان را حسادت کنم." مولی از شدت هیجان شروع به جست و خیز کرد و شیر سطل هایش را فراموش کرد. به زودی، شیر شروع به ریختن روی لبه ها کرد و مولی را پوشاند.

 

مولی خیس شده با خود گفت: «اوه نه! من هرگز پول کافی برای خرید یک مرغ را نخواهم داشتبا سطل های خالی اش به خانه رفت.

 

"اوه خدای من! چه اتفاقی برایت افتاد؟» مادر مولی پرسید.

 

او پاسخ

داستان فروزن

زمانی که پرنسس السا و پرنسس آنا آرندل دختربچه بودند، بهترین دوستان بودند. آنا یکی از تنها افرادی بود که راز السا را ​​می دانست، السا قدرت ساخت برف و یخ را داشت! یک شب، السا یک سالن رقص خالی را پر از برف کرد تا خواهران بتوانند با هم بازی کنند.

 

همانطور که آنها بازی می کردند، السا کنترل خود را از دست داد و او به طور تصادفی با انفجار جادوی یخی به آنا برخورد کرد. آنا به شدت آسیب دیده بود. والدین او برای کمک به ترول های کوهستانی باستانی رفتند. یک ترول پیر خردمند به آنها گفت که آنا می تواند نجات یابد - او خوش شانس بود که به سرش ضربه خورده بود نه به قلبش. با گذشت سالها آنا آن شب را فراموش کرد.

 

پیشنهاد می‌شود : روتختی السا

 

برای مخفی نگه داشتن هدیه السا از دیگران، والدین آنها قلعه را با دیوارها محاصره کردند و هرگز به کسی اجازه ورود ندادند. اما هر زمان که السا احساسات قوی داشت، جادو بیرون می ریخت. السا نمی خواست دوباره خواهرش را اذیت کند، بنابراین بازی با آنا را متوقف کرد. آنا را بسیار تنها کرد. حتی پس از گم شدن والدینشان در دریای طوفانی، خواهران هیچ زمانی را با هم سپری نکردند.

 

سال ها بعد، زمان آن فرا رسید که السا ملکه آرندل شود. فقط برای آن روز، دروازه های قلعه باز شد. صدها نفر در مراسم تاجگذاری شرکت کردند. السا سخت کار می کرد تا احساسات و قدرت هایش را پنهان کند.

 

در مهمانی، آنا با شاهزاده هانس خوش تیپ از جزایر جنوبی رقصید. قلبش را به لرزه درآورد. به نظر می رسید که آنها همه چیز مشترک داشتند، بنابراین آنها تصمیم گرفتند ازدواج کنند. السا فکر کرد نامزدی آنها ایده بدی بود. آنا باورش نمی شد و شروع کرد به بحث. السا شروع به از دست دادن کنترل کرد و همانطور که او فریاد می زد، یخ از دستانش شلیک کرد. همه با تعجب به السا خیره شدند. حالا همه آرندل راز السا را ​​می دانستند. او وحشت کرد و به سمت کوه فرار کرد.

 

آنا احساس وحشتناکی داشت. قدرت های السا طوفان زمستانی وحشتناکی را در اواسط تابستان ایجاد کرده بود. او هانس را مسئول پادشاهی سپرد و به دنبال السا دوید. همانطور که آنا از میان باد شدید سوار شد، اسبش او را در برف انداخت و به سمت آرندل فرار کرد. خوشبختانه، او با یک ماشین برداشت یخ به نام کریستوف و گوزن شمالی او، سون آشنا شد. آنها با هم به دنبال السا رفتند. هنگامی که آنها از کوه بالا می رفتند، آنا و کریستوف یک سرزمین عجایب زمستانی زیبا را کشف کردند. آنها با آدم برفی مسحور شده ای به نام اولاف آشنا شدند. اولاف می دانست السا کجاست و می خواست به آنها کمک کند تا تابستان را برگردانند.

 

پیشنهاد می‌شود : روتختی آنا

 

در همین حین، هانس به مردم آرندل کمک می کرد. وقتی اسب آنا بدون او به قلعه برگشت، هانس به جمعیت برگشت و داوطلبان را خواست. در بازگشت به کوه، اولاف آنا و کریستوف را به قصر یخی عظیمی که السا با قدرت های خود ساخته بود هدایت کرد. حتی کریستوف هم تحت تاثیر قرار گرفت. در داخل، آنا به السا درباره طوفان وحشتناک آدرندل گفت. السا نگران بود و نمی دانست چگونه شهر را آزاد کند و فکر می کرد که آنا و آرندل بدون او ممکن است وضعیت بهتری داشته باشند.

 

آنا می خواست السا به خانه بیاید اما السا خیلی می ترسید که به افراد بیشتری آسیب برساند. همانطور که خواهران با هم بحث می کردند، یک موج یخی از جادو از بدن السا بیرون زد و به سینه آنا اصابت کرد. آنا بدون خواهرش نمی رفت. السا می دانست که باید چه کار کند. او از جادوی خود برای ایجاد یک آدم برفی غول پیکر استفاده کرد تا آنا و دوستانش را از قصر بیرون کند.

 

دوستان به سلامت به پایین فرود آمدند. آنها از دست آدم برفی فرار کرده بودند اما آنا نگران بود زیرا موهایش برفی سفید می شد. کریستوف آنا را نزد ترول ها آورد. یک ترول به آنها گفت که اگر جادوی السا برعکس نشود، آنا منجمد خواهد شد. فقط یک عمل عشق واقعی می تواند یک قلب یخ زده را آب کند.

 

آنا می دانست که هانس را دوست دارد. وقتی کریستوف شروع به لرزیدن کرد، نگران او شد. هانس و سربازانش تازه به قصر یخی رسیده بودند و به السا حمله کردند. آنها او را به آرندل برگرداندند و در سیاهچال انداختند.

 

هنگامی که آنا به آرندل رسید، از هانس خواست که او را با یک بوس نجات دهد، او امتناع کرد زیرا فقط وانمود کرده بود که او را دوست دارد. او می خواست با خلاص شدن از شر آنا و السا، آرندل را تصاحب کند. هانس آنا را تنها گذاشت و می لرزید. اولاف او را پیدا کرد و به او کمک کرد تا گرم شود اما آنا ضعیف تر می شد.

 

پیشنهاد می‌شود : لحاف السا

 

 

اولاف از پنجره به بیرون نگاه کرد و کریستوف را دید که به سمت قلعه می دود. کریستوف کسی بود که آنا باید ببوسد. السا از سیاه چال فرار کرده بود اما هانس نزدیک

سرمایه گذاری در رمزارزها

 سرمایه گذاری در بیت کوین می تواند پیچیده به نظر برسد، اما زمانی که آن را به چند مرحله تقسیم کنید، بسیار آسان‌تر می‌شود. سرمایه گذاری یا معامله بیت کوین فقط به یک حساب کاربری در یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارد، اگرچه روش های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

 

چندین چیز وجود دارد که سرمایه گذاران مشتاق بیت کوین به آن نیاز دارند: یک حساب صرافی ارز دیجیتال، مدارک شناسایی شخصی اگر از پلتفرم «مشتری خود را بشناسید» (KYC) ، اتصال ایمن به اینترنت و روش پرداخت. همچنین توصیه می شود که کیف پول شخصی خود را خارج از حساب صرافی داشته باشید. روش‌های معتبر پرداخت با استفاده از این مسیر شامل حساب‌های بانکی، کارت‌های نقدی و کارت‌های اعتباری است. همچنین دریافت بیت کوین در دستگاه های خودپرداز تخصصی و از طریق صرافی های P2P امکان پذیر است.

 

قبل از آموزش خرید بیت کوین بهتر است بدانید که:

حریم خصوصی و امنیت مسائل مهمی برای سرمایه گذاران بیت کوین است. هر کسی که کلید خصوصی یک آدرس عمومی را در بلاک چین بیت کوین به دست آورد می تواند تراکنش ها را مجاز کند. 1 کلیدهای خصوصی باید مخفی نگه داشته شوند - اگر مجرمان از دارایی های بزرگ مطلع شوند ممکن است اقدام به سرقت آنها کنند. توجه داشته باشید که هر کسی می تواند موجودی آدرس عمومی مورد استفاده شما را ببیند. طرف دیگر این اطلاعات عمومی این است که یک فرد می تواند چندین آدرس عمومی برای خود ایجاد کند. بنابراین، آنها می توانند ذخیره بیت کوین خود را در بسیاری از آدرس ها توزیع کنند. یک استراتژی خوب این است که سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی را در آدرس‌های عمومی که مستقیماً به آدرس‌هایی که در تراکنش‌ها استفاده می‌شوند مرتبط نیستند، نگه دارید.

 

همه می توانند سابقه تراکنش های انجام شده در بلاک چین را مشاهده کنند، حتی شما. اگرچه تراکنش ها به صورت عمومی بر روی بلاک چین ثبت می شوند، اطلاعات کاربر شناسایی نمی شود. در بلاک چین بیت کوین، تنها کلید عمومی کاربر در کنار یک تراکنش ظاهر می‌شود و تراکنش‌ها را محرمانه می‌سازد اما ناشناس نیست. از این نظر، تراکنش‌های بیت‌کوین شفاف‌تر و قابل ردیابی‌تر از پول نقد هستند، زیرا برخلاف تراکنش‌های نقدی خصوصی، همه آن‌ها برای دید عموم در دسترس هستند. اما تراکنش های بیت کوین یک عنصر ناشناس را نیز در طراحی خود دارند. ردیابی طرف های معامله کننده - یعنی فرستنده و گیرنده بیت کوین - در بلاک چین ارز دیجیتال بسیار دشوار است.

 

محققان بین‌المللی و FBI ادعا کرده‌اند که می‌توانند تراکنش‌های انجام‌شده در بلاک چین بیت‌کوین را به حساب‌های آنلاین دیگر کاربران، از جمله کیف پول دیجیتال آن‌ها، ردیابی کنند. 2 برای مثال، اگر شخصی یک حساب کاربری در Coinbase ایجاد کند ، باید شناسه خود را ارائه کند. 3 حالا، وقتی آن شخص بیت کوین می‌خرد، به نام او گره می‌خورد. اگر آنها آن را به کیف پول دیگری ارسال کنند، همچنان می توان آن را به خرید Coinbase که به هویت دارنده حساب متصل است، ردیابی کرد. این نباید بیشتر سرمایه گذاران را نگران کند زیرا بیت کوین در ایالات متحده و اکثر کشورهای توسعه یافته دیگر قانونی است.

 

 

ما مراحل خرید بیت کوین را در زیر شرح داده ایم. به یاد داشته باشید که هنوز باید تحقیقات خود را انجام دهید و بر اساس شرایط خود بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 

چگونه بیت کوین بخریم

مرحله 1: یک صرافی معتبر ارز دیجیتال مانند سرمایکس را انتخاب کنید

اولین قدم در خرید بیت کوین شامل انتخاب یک سرویس یا محل معاملات ارز دیجیتال است. خدمات تجاری محبوب و مکان‌های خرید ارزهای دیجیتال شامل صرافی‌های ارز دیجیتال، خدمات پرداخت و کارگزاری‌ها است. از بین این موارد، صرافی‌های ارزهای دیجیتال راحت‌ترین گزینه هستند زیرا ویژگی‌ها و ارزهای دیجیتال بیشتری را برای تجارت ارائه می‌دهند.

 

ثبت نام در صرافی ارزهای دیجیتال به شما امکان می دهد تا ارزهای دیجیتال را بخرید، بفروشید و نگهداری کنید. به طور کلی بهترین روش استفاده از صرافی است که به کاربرانش امکان می دهد رمزارزها را به کیف پول آنلاین شخصی خود برای حفظ امنیت خارج کنند. برای کسانی که به دنبال تجارت بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستند، این ویژگی ممکن است اهمیتی نداشته باشد.

 

انواع مختلفی از صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد . از آنجایی که اخلاق بیت کوین در مورد تمرکززدایی و حاکمیت فردی است، برخی صرافی ها به کاربران اجازه می دهند ناشناس بمانند و کاربران را ملزم به وارد کردن اطلاعات شخصی نمی کنند. چنین صرافی‌هایی به‌طور مستقل عمل می‌کنند و معمولاً غیرمتمرکز هستند، به این معنی که نقطه کنترل مرکزی ندارند.

 

اگرچه چنین سیستم هایی می توانند اهداف پلید را برآورده کنند، اما می توانند خدماتی را به جمعیت بدون بانک جهان نیز ارائه دهند. برای دسته‌های خاصی از مرد

ماجرای ازدواج نویدمحمدزاده

بیوگرافی نوید محمدزاده و همسرش

نوید محمدزاده متولد 17 فروردین 1365 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است

 

فارغ التحصیل فوق دیپلم رشته عمران می باشد که قرار بود فوتبالیست شود اما دیدن یک فیلم مسیر زندگی اش را تغییر داد و حالا از گرانقیمت ترین بازیگران ایرانیست

فرزند 12 ام خانواده

 

در تهران بعنوان دوازدهمین و آخرین فرزند بدنیا آمد اما در سال 1367 وقتی 2 ساله بود به همراه خانواده به ایلام نقل مکان کردند و تا اتمام دوره راهنمایی در آنجا ماندند

 

پیشنهاد ما : عطر نوید محمدزاده

 

از فوتبال تا جنون بازیگری

 

دوم دبیرستان عاشق فوتبال شد و حتی قرار بود در تیم نوجوانان سایپا بازی کند اما با دیدن فیلم سوته دلان علی حاتمی با بازی بهروز وثوقی متحول شد

 

همان شب به ویدیو کلوپ رفت و فیلم «قیصر» و «صورت زخمی» ال پاچینو را گرفت و با دیدن آنها دچار جنون هنری شد و به این ترتیب تصمیم گرفت بازیگر شود

بازی در تئاتر

 

بعد از اولین تجربه بازیگری در جلوی دوربین وارد تئاتر شد و سال 1387 با نمایش «ماه در آب» جایزه بهترین بازیگر مرد را از جشنواره استان تهران از آن خود کرد

 

محمدزاده سپس سال 88 در فیلم آندو بازی کرد که که مجوز اکران نگرفت

 

تجربه مجری گری

نوید محمدزاده در سال 1390 به همراه سارا رسول زاده اجرای قسمت هایی از برنامه دوستان را که از شبکه جام جم پخش می شود برعهده داشت

 

شما پرسیده اید : قیمت ادکلن نوید محمدزاده

 

شروع شهرت

بازی محمدزاده از سال 93 با فیلم ناهید به کارگردانی آیدا پناهنده و کسب حوایز مختلف از جشنواره های بین المللی دیده شد و سر زبان ها افتاد

 

اما بازی در فیلم لانتوری ، خشم و هیاهو و بخصوص ابد و یک روز در سال 94 بود که خیلی زود او را به شهرت رساند و توانست مخاطبان زیادی را جذب سینما کند

 

سیمرغ های بلورین

او اولین بار در سال 94 برای بازی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت سیمرغ بلورین و تندیس زرین جشنواره دنیای تصویر بعنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد

یکسال بعد با فیلم بدون تاریخ و بدون امضا دومین سیمرغ را از جشنواره فجر و تندس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از بیستمین دوره جشن بزرگ سینما بدست آورد

 

پر جستجو ترین : خرید عطر نوید محمدزاده

 

ازدواج

 

17 فروردین 1400 بود که فرشته حسینی با جمله عاشقانه ای زیر ، تولد نوید محمدزاده همبازی خود در سریال قورباغه را تبریک گفت

 

آن نوشته این بود :

برای همیشه تو را آنگونه به‌ یاد می‌ آورم

ایستاده بر روی صخره‌ا ی

با شکوهِ دریا و آرامشِ آسمان.

تو همانی که خود دیدی به چشمِ دل.

همانی که هیچکس هنوز نمیداند!

 

نوید محمدزاده هم 5 اردیبهشت 1400 یک روز مانده به تولد فرشته با متن زیر و عکس دونفره این رابطه عاشقانه را تایید کرد

 

جانمی

جان

افغان بخوام بگم

جان

من

اَستی

کوردی بخوام بگم

گیانمی

گیان

تولدت مبارک

 

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

 سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال روندی است که در پاسخ به افزایش تقاضای انرژی ناشی از پروتکل های اثبات کار (PoW) مانند پروتکل مورد استفاده بلاک چین بیت کوین (BTC) برای تأیید معاملات بوجود آمده است.

 

در اصل ، جمع آوری ارزهای رمزنگاری شده شامل بدست آوردن و کنار گذاشتن تعداد خاصی از توکن ها است که برای تأیید معاملات انجام شده از طریق بلاک چین استفاده می شود. این پروتکل ابتکاری ، معروف به Proof-of-Stake (PoS) ، انرژی کمتری مصرف می کند زیرا نیاز به استفاده از تجهیزات معدنی زیاد برای ایمن نگه داشتن بلاک چین را حذف یا حداقل کاهش می دهد.

 

بسیاری از بلاک چین ها ، از جمله اتریوم (ETH) ، اکنون پروتکل های PoS را برای تأمین قدرت شبکه های خود برای پاسخگویی به نگرانی های روزافزون محیط زیست در مورد افزایش پذیرش ارزهای رمزنگاری شده ، اتخاذ کرده اند.

 

در مقاله زیر ، ما با ذکر برخی از بهترین فرصت های سهام گذاری ، جزئیات بیشتری را در مورد نحوه رمزگذاری رمزنگاری توضیح می دهیم که استیکینگ چیست ؟

 

ریسک گذاری در رمزنگاری چیست؟

 

اخذ رمزارزها فرایندی است که شامل خرید و کنار گذاشتن مقدار مشخصی از توکن ها برای تبدیل شدن به یک گره معتبر فعال برای شبکه می شود. با نگه داشتن این سکه ها ، خریدار به قطعه مهمی در زیرساخت های امنیتی شبکه تبدیل می شود و بر این اساس جبران می شود.

 

درآمد سهام به صورت سود پرداختی به دارنده ارائه می شود ، در حالی که نرخ ها از یک شبکه به شبکه دیگر بسته به عوامل متعددی از جمله پویایی عرضه و تقاضا متفاوت است.

 

همانطور که تعداد شبکه های مبتنی بر PoS همچنان در حال رشد است ، جایگزین های جدیدی برای رمزنگاری سهام ظاهر شده است که شامل راه اندازی گروه بندی سهام ، همچنین به عنوان استخرهای استیکینگ ، ارائه دهندگان سهام و شرط بندی سرد شناخته می شود.

 

این ابتکارات با هدف دموکراتیزه کردن دسترسی به فرصت های موجود در فضای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خرده فروشی که تعداد کمی توکن از یک بلاک چین خاص دارند ، انجام می شود

 

فرآیند شرط بندی با خرید تعداد مشخصی توکن در شبکه آغاز می شود. توجه به این نکته ضروری است که شرط بندی تنها در شبکه ای انجام می شود که از پروتکل PoS پشتیبانی می کند. پس از اتمام خرید ، کاربر اکنون باید با دنبال کردن روشی که توسعه دهندگان هر شبکه خاص نشان می دهد ، دارایی ها را قفل کند. در بیشتر موارد ، با انجام دستورات کیف پول خود می توانید معامله سهام را در چند دقیقه انجام دهید.

 

از سوی دیگر ، مبادلات ارزهای رمزنگاری ( تفاوت ارز دیجیتال با رمز ارز ) شده با معرفی ویژگی هایی مانند جمع آوری استخر ، روند جمع آوری توکن ها را تسهیل کرده است. هدف این است که با افزایش تعداد سکه های موجود در یک نقطه معین در زمان ، جبران خسارت ناشی از سهام گذاری یک شبکه خاص را افزایش دهد.

 

در بیشتر موارد ، هرچه تعداد سکه های باقیمانده بیشتر باشد ، تعداد تراکنش هایی که یک گره معین برای اعتبارسنجی اختصاص می یابد بیشتر است. گره ها در بیشتر موارد بر اساس تعداد توکن هایی که دارند رتبه بندی می شوند.

 

در نتیجه ، گره هایی که بیشترین تعداد توکن را در خود دارند ، غرامت بالاتری دریافت می کنند ، به همین دلیل است که این روزها استخرهای بسیار محبوب شده اند.

 

از سوی دیگر ، یک کاربر می تواند توکن ها را برای مدت معینی - که به عنوان سهام ثابت شناخته می شود - سهام گذاری کند. برخی از ارائه دهندگان همچنین امکان ورود به یک طرح انعطاف پذیرتر را ارائه می دهند که در آن کاربر می تواند توکن های خود را در هر نقطه مشخص - که به عنوان سهام انعطاف پذیر شناخته می شود - برداشت کند.

 

ماهیت سخت سهم ثابت منجر به افزایش نرخ بهره به دارنده می شود ، در حالی که سهام انعطاف پذیر شرایط کمتری را ارائه می دهد.

 

مزایا و خطرات ناشی از رمزارزها

 

اخیراً به دلیل پاداشهای جذاب که دارندگان رمزنگاری از این فعالیت دریافت می کنند ، استیکینگ و محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده افزایش یافته است. در لحظه ای که این مطلب نوشته شده است ، نرخ سود ارائه شده توسط سهام می تواند از 6 درصد در سال ارائه شده توسط شبکه های معتبر مانند اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) تا 100 درصد توسط شبکه های کوچکتر ارائه شود ، به عنوان مثال ، PancakeSwap (کیک) و کاوا (KAVA) .

 

گرمازدگی در تابستان

یک پزشک مرکز بهداشت گفت: گرمازدگی زمانی که جدی گرفته نشود، می تواند فرد را وارد یک شوک خفیف کرده و سپس این حالت تشدید پیدا کرده و درنهایت فرد به کما می رود، یا فوت می کند.

دکتر مجید محمدیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص گرما زدگی در فصل تابستان عنوان کرد: به طورکلی در این رابطه، دو نوع افزایش دما وجود دارد، یک مورد از این افزایش دما مربوط به افزایش دمای محیط شده و دیگری مربوط به دمای مرکزی است.

وی افزود: دمای مرکزی همان دمای داخلی بدن است که براساس یکسری رخدادها، افزایش پیدا می کند، اما دمای محیطی، دمای خارجی و محیط اطراف ما را شامل می شود.

بدن شما مانند رادیاتور عمل می کند

این پزشک مرکز بهداشت، گفت: معمولا دو علت عمده موجب بالا رفتن دمای داخلی بدن می شود، اول عفونت های داخلی بدن و دیگری زمانی که رطوبت و دمای محیط فرد، آنقدر افزایش پیدا کند که بدن شخص قادر به تعریق(عرق کردن) نباشد، این اتفاق معمولا در مناطقی که دریا وجود دارد، بیشتر رخ می دهد. پوشیدن صندل مردانه میتواند به خنک نگه داشتن پاها کمک کنید

محمدیان با بیان اینکه بدن انسان همچون رادیاتور عمل می کند،‌ ادامه داد: وقتی که دمای محیط و به تبع آن دمای داخلی بدن بالا می رود،‌ سیستم بدن با تعریق(عرق کردن) دمای بدن را پایین آورده و تنظیم می کند.

وی بیان کرد: دمای بدن هر فرد در حالت طبیعی 37 درجه سانتی گراد است، 1 درجه کمتر یا بیشتر از این مقدار، دمای بدن را از حالت نرمال و طبیعی خارج می کند، به طور کلی در بدن انسان تنظیم دما با غدد تعریق و یا مغز انجام می شود.

حمله گرمایی چیست؟

این پزشک مرکز بهداشت در خصوص واژه ی "حمله گرمایی" گفت: با قرار گرفتن طولانی مدت بدن در دمای بسیار گرم یا داغ که مکانیزم تعریق اختلال پیدا کرده و بدن قادر به عرق کردن نیست، حمله گرمایی رخ می دهد.

گروه های پرخطر در معرض گرما زدگی را بشناسید

پیشنهاد می شود : خرید صندل مردانه

محمدیان با تاکید بر اینکه گروه های پر خطر، بیشتر در معرض گرما زدگی بوده و باید بیشتر مراقب آن ها بود بیان کرد: نوزادان و اطفال، سالمندان و درنهایت مصرف کنندگان مواد مخدر و الکلی به ترتیب گروه های پرخطری هستند که باید در پیشگیری از حمله گرمایی و یا گرمازدگی بسیار مراقبت کنند.

وی در خصوص فضاها و اتفاقاتی که موجب گرما زدگی شده و مستعد حمله گرمایی به بدن افراد است،‌ عنوان کرد: فضاهای بسته همچون اتوموبیل پارک شده درمعرض نور خورشید و گرما که ورود و خروج و تهویه در آن اتفاق نمی افتد، اتاق های بدون تهویه و سیستم خنک کننده، پوشاندن لباس زیاد به اطفال و نوازادان در فصل گرما، ورزش و فعالیت سخت بدنی که موجب تعریق و از دست دادن مایعات بدن می شود و در نهایت قرار گرفتن در محیط داغ، مهم ترین علت هایی است که بدن را مستعد گرما زدکی می کند.

با خرید ضد آفتاب میتوانید در فصل تابستان از پوست خود مراقبت کنید.

  

بررسی بهترین ماسکهای صورت

 

ماسک آووکادو و عسل

 

 

وقتی خیلی خسته هستید و به مقداری استراحت نیاز دارید، می توانید از فرصت استفاده کرده و به پوست خود رسیدگی کنید. برای این منظور، ماسک ماسک آووکادو و عسل را توصیه می کنیم که می توانید به روش زیر آن را تهیه کنید.

 

مواد لازم

 

 

•               نصف یک عدد آووکادو

•               ۱/۴ پیمانه جو دوسر

•               ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب

•               ۲ قاشق غذاخوری عسل

•               ۱ قاشق چایخوری آب لیموترش

 

طرز تهیه

 

 

1.         آووکادو را شسته و پوست بگیرید. 

2.         سپس آن را له کنید. 

3.         جو دوسر را افزوده و هم بزنید.

4.         سپس بقیه مواد را بیفزایید و مخلوط کنید. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس با آبگرم آن را بشویید.

 

محصول مرتبط : ماسک پودری

 

 

ماسک زرده تخم‌مرغ و روغن زیتون

 

زمانی که احساس می کنید پوست صورت شما خسته است و تیره شده، می توانید با رسیدگی و تغذیه درست، طراوت و شادابی را دوباره به آن بازگردانید. برای این منظور توصیه می کنیم ماسکی که در زیر آموزش داده شده را تهیه کرده و روی پوست صورت خود بگذارید.

 

 

1.         سفیده و زرده یک عدد تخم‌مرغ را از هم جدا کنید.

2.             زرده را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید.

3.             برای اینکه بوی بهتری پیدا کند، یک قطره از اسانس گیاهی موردعلاقه خود (مثل گل محمدی یا یاس) را به آن اضافه کنید.

4.             ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

5.             پس از این زمان، صورت را با آب گرم بشویید.

 

مطلب مرتبط : ماسک پودری چیست

 

ماسک لایه‌بردار خیار و لیمو

 

این ماسک برای شفاف سازی پوست بسیار کاربردی است و موجب پاکسازی منافذ بسته پوست می شود. برای ساخت آن می توانید به روش زیر عمل کنید:

 

 

1.             ۲ عدد خیار را پوست بگیرید، آن را به صورت حلقه ای برش دهید و ۲ قاشق غذاخوری لیموترش روی آن ها بریزید.

2.             مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید.

3.             ۲ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین افزوده و به مدت یک دقیقه هم بزنید.

4.             آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

5.             با استفاده از قلم‌موی کوچک، آن را روی سطح پوست بمالید تا کاملا خشک شود. سپس از روی پوست بردارید.

 

ماسک عسل

 

این ماسک یک تغذیه‌کننده‌ی مناسب برای پوست است که می توان هر روز استفاده کرد. برای بهره گیری از خواص عسل کافی است ۳ قاشق چایخوری عسل را با ۱/۳ قاشق چایخوری پودر دارچین با هم مخلوط کنید. 

 

سپس آن ها را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب گرم بشویید.

 

پیشنهاد ویژه : ماسک صورت پودری

  

قبل از خرید کفش به این نکات توجه کنید

 خرید کفش مردانه یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین انتخاب‌هایی است که آقایان شیک پوش چند وقت یک بار با آن مواجه می‌شوند. خرید کفشی که کاملا اندازه پای شما باشد، مناسب نیازها و استایل شما طراحی شده باشد و دوام و کیفیت عالی داشته باشد کار ساده‌ای نیست و نیاز به در نظر گرفتن فاکتورهای زیادی دارد.

 

اما خرید کفش ساق دار اسپرت مردانه هم مثل خرید هر نوع کفش و لباس و اکسسوری دیگری اصول و قواعد خاص خود را دارد و شما می‌توانید با در نظر گرفتن چند فاکتور ساده خرید کفش مردانه خود را با موفقیت انجام دهید. در این مقاله ما راهنمای خرید کفش مردانه را در چهار گام ساده برای شما بیان کرده‌ایم. در ادامه نیز شما با روش صحیح واکس زدن و برق انداختن کفش چرم مردانه در شش گام آشنا خواهید شد.

 

کفشی که اندازه پای شما نباشد هیچ ارزشی ندارد پس واضح است که مهم‌ترین گام برای خرید صندل پیدا کردن سایز پای شما است. اگر از سایز پای خود مطمئن هستید می‌توانید این گام را رد کنید اما اگر در این مورد تردید دارید می‌توانید این اندازه گیری را در منزل انجام دهید. ابتدا جورابی را که همیشه می‌پوشید به پا کنید، سپس یک کاغذ سفید را روی زمین قرار دهید و پای خود را روی آن بگذارید.

 

با یک خودکار دور پای خود را خط بکشید و خطوط دور آن را مشخص کنید. حال یک خط کش بردارید و بلندترین خط ممکن را روی طول شکل پای خود بکشید. اندازه این خط را به سانتی‌متر مشخص کنید و از جدول زیر سایز کفش ساقدار مردانه خود را پیدا کنید. 

 

مرحله دوم در خرید کفش مردانه ، مشخص کردن نوع کفش

 

نوع کفش توسط فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود مثل جنس، استایل و رنگ که در ادامه به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت.

 

جنس کفش: یک کفش استاندارد رسمی مردانه هم رویه و هم زیره‌ای از جنس چرم دارد. اما کفش رسمی مناسب محیط کار رویه چرم و زیره لاستیکی دارد. جنس پارچه هم معمولا در کفش‌های راحتی و روزمره کاربرد دارد و مواد پلاستیکی و لاستیک هم در کفش‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

استایل کفش ساق دار : کفش‌های مردانه مدل‌های مختلفی دارند مثل مدل آکسفورد که رسمی‌ترین نوع کفش است یا مدل براگ که حالت نیمه رسمی دارد که آشنایی با این مدل‌ها و کاربرد هر یک از آن‌ها می‌تواند بهترین راهنما برای خرید کفش مردانه باشد.

 

رنگ کفش: کفش‌های مردانه تنوع رنگ زیادی ندارند و معمولا در رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای تیره یا روشن، زرشکی، آبی تیره و برخی از رنگ‌های روشن مثل سفید و … تولید می‌شوند و هرچه رنگ انتخابی شما تیره‌تر و کلاسیک‌تر باشد کفش هم رسمی‌تر است.

 

منبع : برترینها

مراقبت از پوست در فصل زمستان

لکه‌های حاصل از آفتاب زمانی روی پوست ایجاد می‌شوند که در معرض نور خورشید قرار گرفته باشید. برای پرهیز از این لکه‌ها باید برخی از نکات پایه برای مراقبت روزانه پوست را در نظر داشته باشید. هرچند لکه‌های حاصل از آفتاب بی ضرر هستند و مشکلی برای سلامتی به وجود نمی‌آورند، اغلب افراد ترجیح می‌دهند از این لکه‌ها اجتناب کنند چرا که برایشان ناخوشایند است و در ظاهرشان تاثیر منفی می‌گذارد.

 

برای کاهش ظاهر نامناسب این لکه‌ها می‌توانید از محصولاتی استفاده کنید که تاثیر اشعه فرابنفش بر روی پوست را کاهش دهد. البته این راهکار را باید در کنار روش‌های ساده محافظت از پوست در برابر آفتاب به کار بگیرید. در ادامه با ۸ توصیه ساده آشنا می‌شوید.

 

لکه‌های به جا مانده از آفتاب چیست؟

 

این لکه‌ها با نام لکه‌های کبدی هم شناخته می‌شوند در حالی که هیچ ربطی به کبد ندارند. این لکه‌های مسطح و قهوه‌ای رنگ معمولا در قسمت‌هایی از پوست تشکیل می‌شوند که کاملا در معرض خورشید قرار گرفته باشد. اشعه فرابنفش موجب تکثیر سلول‌های ملانوسیت می‌شود و این وضعیت را پدید می‌آورد.

 

با وجود آنکه ابعاد و شکل لکه‌ها متفاوت هستند، معمولا در قسمت‌هایی از بدن مانند صورت، گردن، شانه‌ها و پشت دست ظاهر می‌شوند. این لکه‌ها کاملا بدون ضرر هستند و نیاز به درمان خاصی ندارند مگر آنکه سرطانی به نظر برسند؛ بنابراین لازم است از به وجود آمدن این لکه‌ها جلوگیری کرده و آن‌ها را به دلایل زیبایی شناختی به حداقل برسانید.

 

۸ نکته برای جلوگیری از لکه‌های حاصل از آفتاب

 

با توجه به مقداری که آفتاب بر پوست ما تاثیر می‌گذارد، روش‌های درمانی و محصولات آرایشی و بهداشتی مختلف در حال افزایش هستند تا تهاجمی که در اثر اشعه فرابنفش به پوست می‌رسد را به حداقل برسانند. اگر هدفتان این است که از لکه‌های آفتاب دوری کنید، باید استراتژی‌های دیگری را هم در سبک زندگی تان پیاده کنید.

 

۱. در تمام طول سال از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید

 

برای آنکه از ظهور لکه‌های آفتاب جلوگیری کنید، باید در تمام طول سال از کرم و لوسیون‌های ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده کنید. نباید استفاده از این کرم‌ها را فقط به فصل تابستان محدود کنید چرا که پوست ممکن است از تاثیرات منفی اشعه خورشید حتی در روز‌های ابری هم آسیب ببیند.

 

اگر می‌خواهید از به وجود امدن لکه‌های پوستی حاصل از خورشید و احتمال ابتلا به سرطان پوست یا ملانوما در امان باشید، از محصولات ضد آفتاب با اس پی اف ۵۰ یا بیشتر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در روز‌های آفتابی هر دو ساعت کرم خود را تجدید کنید و نسبت خرید بهترین کرم ضد آفتاب خارجی اقدام کنید

 

۲. در ساعت‌های مشخص از آفتاب دوری کنید

 

آفتاب گرفتن برای چند دقیقه مفید است چرا که به سنتز ویتامین دی در بدن کمک می‌کند. ولی بهتر است در گرم‌ترین ساعت‌های روز یعنی ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر در معرض آفتاب قرار نگیرید، چون اشعه‌های خورشید در این ساعات بسیار شدید و تهاجمی هستند.

 

اگر نمی‌توانید برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که در طول این ساعات در معرض نور خورشید قرار نگیرید، باید از محصولات ضد آفتاب مناسب استفاده کرده و لباس‌های محافظی بپوشید که دست‌ها و پاهایتان را محافظت کند. سعی کنید برنامه‌های بیرون از خانه را در ساعات دیگر روز تنظیم کنید.

 

۳. برای جلوگیری از لکه آفتاب کلاه و عینک آفتابی را فراموش نکنید

 

در کنار پوشیدن لباس‌های محافظت کننده، بهتر است از اکسسوری‌هایی مانند کلاه و عینک آفتابی هم استفاده کنید. این وسایل به اشعه فرابنفش اجازه نمی‌دهند به طور مستقیم بر روی سرتان تاثیر بگذارد و به همین دلیل به کاهش احتمال لکه آفتاب روی پوست صورت کمک می‌کنند.

 

در واقع عینک آفتابی باید دارای لایه محافظ فرابنفش باشد تا از چشم‌ها نیز در برابر اشعه‌ها محافظت کرده و مانع از پیری زودرس پوست حساس و ظریف اطراف چشم شود. مطمئن شوید که این عینک‌ها را از مراکز قابل اعتماد تهیه می‌کنید چرا که همه عینک‌ها دارای لایه محافظ اشعه فرابنفش نیستند.

 

۴. از محصولات معطر استفاده نکنید

 

مراقب محصولات آرایشی و دارو‌هایی که ممکن است منجر به واکنش‌های حساسیت به نور شوند، باشید. برای جلوگیری از به وجود آمدن لکه‌های حاصل از آفتاب، باید استفاده محصولات معطر را کنار بگذارید. لوسیون‌ها و عطر‌ها دارای ترکیباتی هستند که اگر آن‌ها را قبل از حضور در آفتاب استفاده کنید، باعث ظهور این لکه‌ها می‌شوند. این شرایط به دلیل واکنش‌های حساس به نور به وجود می‌آید و موجب تولید ملانین بیشتر و در نتیجه رنگدانه‌های مضاعف می‌شوند. پس اگر قرار است در نور خورشید قرار بگیرید، از محصولاتی که این ویژگی‌ها را دارند استفاده نکنید. به جای آن‌ها کرم‌های ضد آفتاب با اس پی اف بالا را به کار ببرید.

 

۵. از لوازم آرایشی دارای اس پی اف استفاده کنید

 

نیاز مراقبت پوست در برابر خورشید بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌ها را وادار به تولید و عرضه محصولاتی کرده است که حاوی ضد آفتاب و اس پی اف باشند. به همین دلیل بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی حاوی اس پی اف در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند. در واقع انواع گوناگونی از ضدآفتاب‌های رنگی وجود دارد. هنگام خرید کرم ضد آفتاب به اس پی افیلیت آن دقت کنید.

 

استفاده از محصولات دارای رنگدانه در بین مردم محبوب شده است چرا که باعث می‌شود پوست صورتشان صاف و یکدست دیده شود و هم زمان در برابر نور خورشید نیز محافظت می‌کند. اگر می‌خواهید از ظهور لکه‌های حاصل از آفتاب جلوگیری کنید، به سراغ استفاده این محصولات بروید.

 

۶. مصرف ویتامین ث را افزایش دهید

 

برای جلوگیری از لکه‌های پوستی نمی‌توان تغذیه را نادیده گرفت. یک تغدیه مناسب می‌تواند بر سلامت پوست تاثیر بگذارد. در این مورد خاص مصرف ویتامین ث پیشنهاد می‌شود، این ویتامین به عنوان آنتی اکسیدان عمل کرده و پوست را در برابر آفتاب محافظت می‌کند.

 

در واقع مواد غذایی مانند میوه‌های مرکبات و بری‌ها به تولید کلاژن بدن کمک کرده و سلول‌ها را ترمیم می‌کنند. شما می‌توانید این خوراکی‌ها را به صورت تک، در سالاد، اسموتی یا به شکل آبمیوه مصرف کنید.

 

۷. از ماسک‌های آب‌رسان غافل نشوید

 

ماسک به بازگرداندن رطوبت پوست کمک کرده و در عین حال به دلیل آنکه حاوی آنتی اکسیدان است، از ایجاد لکه‌های آفتاب نیز جلوگیری می‌کند. نیازی نیست ابتدا منتظر لکه‌های آفتاب شوید تا بتوانید در مرحله بعدی از مزایای ماسک‌های آبرسان پوست بهره‌مند شوید. برای آنکه از این عیوب اجتناب کرده باشید، هفته‌ای یک تا دو بار از این ماسک‌های صورت استفاده کنید.

 

با وجود آنکه می‌توان انواع مختلفی از ماسک آبرسان را در فروشگاه‌ها پیدا کرد، ولی خودتان هم می‌توانید ماسک‌های طبیعی را امتحان کنید. برای مثال می‌توانید با ترکیب موادی مانند آووکادوی رسیده، عسل و روغن نارگیل ماسک آبرسان خانگی تهیه کنید. ماسک را روی ناحیه‌های آفتاب گرفته پوست پخش کنید، ۲۰ دقیقه منتظر بمانید و سپس صورتتان را بشویید.

 

۸. آب بیشتری بنوشید

 

آب به تنهایی نمی‌تواند به جلوگیری از لکه آفتاب کمک کند. ولی زمانی که آن را در برنامه مراقبتی روزانه خود قرار دهید، به سلامت پوست کمک می‌کند. نوشیدن روزی دو لیتر (حدود ۸ لیوان) آب احیا و بازسازی سلول‌ها را تقویت کرده و احتمال بروز خشکی، لکه و پیری زودرس را کاهش می‌دهد.

 

نتیجه گیری :

برای جلوگیری از تشکیل لکه‌های پوستی روش‌های ساده‌ای وجود دارد که به راحتی هم به عادت خوب تبدیل می‌شوند. مهمترین نکته این است که همواره از این روش‌ها استفاده کنید و با خرید بهترین ضد آفتاب ، پوستی پایدار و استوار داشته باشید، چرا که اشعه خورشید در تمام طول سال پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

منبع: steptohealth

  

توصیه های پزشکان در مورد ابتلا به کرونا

مسعــود مـردانـی عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماریهای عفونی گفت: اگر فردی علائم بیماری را در خود مشاهده می کند باید حتما از ماسک استفاده کند، همچنین اگر به بیمارستانی مراجعه می کنید که در آن بیمار مبتلا به کرونا وجود دارد حتما از ماسک استفاده کنید اما برای ملاقات افراد معمولی ملزم به استفاده از ماسک نیستید. دکتر مسعود مردانی در توضیح طرز درست استفاده از دو ماسک گفت: اگر نوع ماسک‌هایی که استفاده می‌کنید از یک نوع و جنس نباشد می تواند بیش از ۹۶ درصد از ورود ویروس کرونا به دستگاه تنفسی شما جلوگیری کند. پزشکان آمریکایی به استفاده از ماسک پارچه ای طرح دار بر روی ماسک ۳لایه جراحی توصیه می کنند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی اظهار داشت: برای محاوره های کوتاه مدت مردم عادی استفاده از ماسک های جراحی ساده ارزان قیمت مناسب است و استفاده از ماسک N۹۵ برای مردم عادی توصیه نمی شود چراکه تنها برای افرادی همچون مبتلایان و پرستارانی که با فرد مبتلا ارتباط مستقیم دارند، ضروری است.

ویروس کرونا روی اشیا و سطوح چند ساعت زنده می ماند؟ 

مردانی تصریح کرد: ویروس کرونا بر روی اشیا و سطوحی همچون میز دانش‌آموزان در مدارس و سالنهای غذاخوری می تواند بین سه ساعت تا ۹ روز باقی بماند به همین خاطر ضروری است شهروندان سطوح اطراف خود همچون پیشخوان مغازه ها را روزی یکبار با مواد ضد عفونی کننده پاکیزه کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: ضروری است افراد مرتب دست های خود را با آب و صابون شست و شو کنند و برای پاکیزه نگه داشتن وسایل شخصی خود همچون گوشی  موبایل از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند. پیشنهاد می شود کفش و صندل مردانه را بیرون از منزل نگهداری کنید.

مردانی با اشاره به نگرانی های مردم درباره دست زدن به دستگیره های اتوبوس، مترو، تاکسی و وسایل نقلیه عمومی اظهار داشت: آلودگی این سطوح بستگی به این دارد که دست فردی که قبل از شما از آن دستگیره استفاده کرده آلوده به ویروس بوده است یا خیر.

بعد از لمس دستگیره وسایل نقلیه از اسپری ضدعفونی استفاده کنید

به گفته مردانی، متاسفانه هنوز اکثر مردم نسبت به ضرورت شست و شوی دائمی دست های خود با آب و صابون آگاهی ندارند و به همین خاطر از مردم می خواهیم که اگر در وسایل نقلیه عمومی با دستگیره ها تماس داشتند، به وسیله یک اسپری ضدعفونی کننده حاوی الکل یا ژل ضدعفونی کننده دست که قیمت مناسبی دارد و در اکثر داروخانه ها موجود است، دست های خود را ضدعفونی کنند.

وی تاکید کرد: افراد حتما به محض ورود به منزل، قبل از دست زدن به وسایلی همچون کنترل تلویزیون و دستگیره یخچال نسبت به شست و شوی دستانشان اقدام کنند

  

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد